Krates.cz
Všechny kategorie
Krates.cz
28. 6. 2019

7 olejů pro péči o pleť, které nechají vaše póry dýchat

Použití olejů v péči o pleť se stává stále oblíbenější a není se čemu divit. V průměru žena v rámci své denní rutiny v péči o tělo a pleť na sebe denně nanese zhruba 200 chemikálií – od chemikálií v tělových mlécích, krémech na obličej, sérech, přes chemické látky v make-upech, odličovačích, po sloučeniny v přípravcích na čištění obličeje.

Prospěšnou alternativou k těmto přípravkům jsou oleje. Ne všechny oleje jsou ale dobré na každý typ pleti. Suchá a citlivá pokožka vyžaduje odlišnou péči než pokožka mastná s tendencí k ucpávání pórů. Ucpaný pór neboli komedo (množné číslo je komedony) má za následek vznik bílých nebo černých teček, které můžou způsobit zánět hromaděním mazu z mazových žlázek, který se kvůli ucpanému póru nemůže dostat ven. Tento proces pak způsobuje vznik akné.

Mastná pleť je živnou půdou pro bakterie, které se běžně vyskytují na každé pleti a jsou obvykle neškodné. Při přemnožení těchto organismů spolu s odumřelými kožními buňkami dochází kromě tvorby akné i k dalším nepříjemným projevům jako jsou začervenání, pupínky a hrbolky na pleti.

Pokud si přejeme se těmto problémům vyhnout měli bychom zvolit správnou péče o pleť, která je vhodná pro mastnou pokožku a má nekomedonní vlastnosti.

Obecně oleje, které obsahují vysoký obsah kyseliny linolové a malý podíl kyseliny olejové jsou vhodnější pro mastnou a aknózní pleť. Pojďme si říct, které to jsou.

Arganový olej

Arganovému oleji se přezdívá tekuté zlato a jistě to není náhoda. Jeho účinky na pleť jsou velmi bohaté. Obsahuje spoustu vitamínu E, což má za následek zpomalení stárnutí pleti, vyhlazuje vrásky a hluboce pleť vyživuje. Řadí se mezi oleje vhodné pro mastnou pleť, protože ačkoliv jde o olej, již po 14 dnech jeho používání je možné zaznamenat sníženou tvorbu kožního mazu a zmírnění tvorby akné.

Arganový olejZobrazit produkty

Konopný olej

Konopí je díky svým léčebným schopnostem oblíbenou složkou mnohé ošetřující kosmetiky. Pleť hloubkově čistí, a proto jde o velmi vhodným olejem pro pleť s akné. Díky jeho zklidňujícím účinkům je ceněný v boji proti ekzému, dermatitidě a lupénce. Dokáže také pleť regenerovat a vyživovat, proto je vhodný i pro suchou pleť.

Konopný pleťový olejZobrazit produkty

Olej z hroznových jader

Olej z hroznových jadérek je bohatý na vitamíny C, E a D, které bojují proti předčasnému stárnutí kůže a vzhledem k jeho schopnosti vypnout pleť je velmi vhodný na ošetření jizev a strií. Polyfenoly a antioxidanty pomáhají při léčbě akné. Je velmi prospěšný pro smíšenou pleť, kdy dokáže vyrovnat suché a mastné zóny na obličeji.

Makadamiový olej

Makadamiový olej je bezpečnou a vhodnou volbou pro mastnou pokožku. Má velmi lehkou texturu a patří mezi nekomedonní oleje, tedy ty, které nezpůsobují akné, naopak napomáhají s jeho léčbou. Má protizánětlivý účinek, snadno se vstřebává do pokožky a nezanechává na ní mastný filtr.

Makadamiový olejZobrazit produkty

Světlicový olej

Světlicový olej, někdy nazývaný jako olej ze světlice barvířské, je dalším olejem s protizánětlivými účinky. Má velmi vysoký podíl kyseliny linolové a napomáhá ke správné funkci přirozené ochranné bariéry pokožky. Působí zázračně v boji proti akné a mastné pokožce a dokonce jeho pravidelné užívání několikrát za týden dokáže ucpané póry vyčistit. Tento olej dokáže zesvětlit pigmentové skvrny a urychlit hojení ran.

Světlicový olejZobrazit produkty

Borůvkový olej

Pokud hledáte účinný přírodní produkt proti vráskám a stárnutí pleti, je olej z borůvkových semínek jeden z nejlepších. Je bohatý na antioxidanty, omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitamin E. Díky lehké textuře se snadno vstřebává do pokožky. Může pomoci s mnoha kožními problémy od akné po ekzémy. Má vysoké regenerační účinky a vyživující schopnosti. A navíc nááádherně voní!

Pupalkový olej

Pupalkový olej pomáhá předcházet a léčí tzv. hormonální akné, tj. akné způsobené výkyvy v hladinách ženských hormonů během cyklu. Obsahuje velké množství omega-6 mastné kyseliny GLA, která se v těle mění na sloučeninu zvanou dihomo-gamma-linolenovou kyselinu (DGLA). Zvyšováním obsahu této kyseliny v těle dochází ke zmírnění zánětu. Pupalkový olej je vhodné brát jako doplněk stravy.

Pupalkový olejZobrazit produkty