fbpx
Krates.cz
Krates.cz

Bachovy esence proti stresu, úzkosti a nízkému sebevědomí

V různých životních situacích se na nás nahrne spousta povinností, někteří z nás je zvládají lépe, jiní hůře. Když psychicky náročné období trvá delší dobu, dojde u druhé skupiny k celkovému snížení kvality života a mohou se objevit úzkosti a deprese, tzn. člověk se dostane do stresu. Tyto stavy provází také fyzické změny – problémy s dýcháním, nadměrné pocení, zrychlený tlukot srdce, záchvatové přejídání nebo naopak nechutenství, potíže se soustředěním či nespavost.

Dalším spouštěčem stresu může být nízké sebevědomí. Příkladem je nepříjemný pocit, který mají někteří lidé, když musí promluvit nebo něco odprezentovat před více lidmi. Nevolnost, červenání se a koktání jsou fyzickými projevy, které se za této situace nejčastěji projevují.
Pro okamžitou psychickou úlevuZobrazit produkty

 • Málo času pro sebe samého
 • Nedostatek spánku
 • Obklopování se „negativními“ lidmi
 • Spousta práce
 • Časová tíseň
 • Málo kontaktu s přáteli
 • Nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu, například bezcílné procházky
 • Nezdravý životní styl

Pokud se někdy do takové situace dostanete, je potřeba ji okamžitě začít řešit. V opačném případě by se mohl stav zhoršovat a stát se nezvladatelným. K tomu vám mohou napomoci Bachovy esence, květové kapky, které vám pomohou k většímu klidu jak na těle, tak na duši, a nenásilně přispějí tomu, že vaše trápení časem vymizí.
Dr. Bach Anti-stressZobrazit produkty

Co podporuje stres?

Historie Bachových kapek

Homeopat Edward Bach ve 30. letech minulého století  zjistil, že některé z divoce kvetoucích rostlin mají schopnost působit pozitivně na náš organismus. Začal se tématu věnovat víc, až přišel právě s Bachovou květovou terapií. Jde o léčbu podobnou homeopatii, kdy se používají výluhy z rostlin. Jak sám Bach tvrdil, za veškerými negativními stavy stojí konflikt těla a duše, čímž je blokován tok energie. Dal dohromady 38 rostlin a u každé popsal její  léčivou sílu. Jejich účinky extrahoval ve vod, přidal brandy jako konzervační látku a z toho vznikly Bachovy esence. Jednotlivé esence lze různě míchat přesně podle toho, co daný člověk zrovna potřebuje.  Pokud například neumíte říci ne a tím na sebe vážete další a další povinnosti, které vás ve skutečnosti zatěžují, bude se vám hodit bylina Centaury, která tento blok odbourá. Při nedostatku důvěry v sebe samého jde zase o rostlinu Gentian.

Bachových esencí se nemusí bát ani děti a těhotné ženy. Naopak dokáží maminkám zmírnit strach z porodu či mateřství a dětem usnadní třeba nástup do školky.

Jak kapky používat?

 • Kapky se užívají ústně
 • Dají se kombinovat s jinými kapkami, homeopatiky či léky
 • Pokud máte náhlé ataky úzkosti, užívejte 4 kapky po pěti minutách až do chvíle, kdy se budete cítit lépe.
 • Můžete je přidat do čaje či vody a popíjet celý den
 • Při dlouhodobějších stavech je užívejte pravidelně každý den
 • Před důležitým dnem je užívejte předem
 • Skvěle působí i ve vaně, nakapejte zkrátka několik kapek do koupele a užijte si zasloužený relax

 

Bachovy esence lze zakoupit již namíchané, případně si je můžete nechat namíchat odborníkem přesně podle toho, s čím potřebujete pomoci.

Nejnovější články

Přírodní léky pro oddálení a zmírnění projevů menopauzy

Menopauza, jiným názvem přechod či klimakterium, je diagnostikována u žen, které 12 po sobě následujících měsíců nemenstruovaly a nejsou dále schopné otěhotnět. Jde o dobu, kdy vaječníky přestávají vykonávat svojí funkci a snižuje se produkce ženského pohlavního hormonu estrogenu. Většinou…

Léčba enzymy

Od narození jsou enzymy součástí našeho těla. Během toho, jak se vyvíjíme a rosteme, se znovu neustále tvoří. Čím víc ale stárneme, tím méně enzymů je schopné tělo vytvořit. Nedostatek enzymů se projevuje mnoha způsoby. Tím hlavním je hromadění škodlivých…

Zbavte se celulitidy pomocí přírodních olejů

Oleje jsou často používaným prostředkem nejen v kuchyni, ale i v kosmetice a v lékařství. Mezi ně patří i esenciální oleje, které přináší benefity jak v oblasti krásy, zdraví či při relaxačních praktikách.  Co se celulitidy, jinak řečeno pomerančové kůže, týče, potýká se s ní…