Krates.cz
Všechny kategorie
Krates.cz
9. 1. 2020

Domácí diagnostické testy

Těhotenský test nebo alkotester jsou široce rozšířené diagnostické testy pro domácí použití a zná je každý z nás. Ale víte, na co se všechno můžete testovat v klidu vašeho domova a ušetřit tak drahocenný čas a nervy u doktora a tím začít co nejdříve se správnou léčbou?

Seznámíme Vás s diagnostickými testy, které jsou volně prodejné v lékárnách a uvidíte, že jste o některých neměli ani tušení.

 

Test na chlamýdie

Chlamydia trachomatis je pohlavně přenosná bakterie, která způsobuje onemocnění urogenitálního traktu. Pokud vás trápí bolesti při močení, poševní výtok, krvácení mimo menstruaci, bolesti v podbřišku nebo u mužů výtok z penisu nebo bolesti varlat, je možné, že jste se nakazili touto infekcí. Protože je rozšířenost choroby v populaci velmi vysoká a nakazit se lze ne jenom pohlavním stykem, ale i kapénkově nebo z bazénu, vyplatí se investovat do domácího testu.

Ovulační test

Věděli jste, že vajíčko může být oplodněno pouze do 24 hodin od uvolnění z vaječníku? Pro spolehlivé předpovězení ovulace a období nejvyšší plodnosti ženy se doporučuje použítí ovulačního testu. Začněte s testování uprostřed cyklu až do té doby, než se vám ukáže pozitivní test. Ovulace by pak měla nastat do 24-36 hodin.

Test mužské plodnosti

Test umožňuje v soukromí a vám příjemném prostředí zjistit zda ve vzorku spermatu je nižší nebo normální množství spermií. Nízký počet spermií v ejakulátu je v dnešní době hlavní příčinou neplodnosti u mužů. Kromě koncentrace dokáže test zjistit i problémy s pohyblivostí spermií. 

Test vaginálních infekcí

Trápí vás svědění, pálení a poševní výtok? Domácí diagnostický test pomáhá odhalit nejběžnějí vaginální infekce podle hodnoty pH a vy můžete co nejdříve začít s vhodnou léčbou.

Doporučujeme tyto produkty:
Test na chlamydieKoupit produkt

Test na nesnášenlivost lepku

Pokud vás často trápí průjem, zvracení, bolesti břicha, nadýmání nebo jste si u sebe všimli úbytku na váze nebo máte nedostatek vitamínu a minerálů stojí za to zjistit, zda netrpíte intolerancí na lepek. Tímto testem za pouhých deset minut zjistíte, zda za vašimi zažívacími potížemi nestojí zrovna celiakie. 

Test na žaludeční onemocnění

Test dokáže rychle a spolehlivě zjistit, zda se ve vašem žaludku nevyskytuje bakterie Helicobacter pylori. Tato bakterie je zodpovědná za mnoho žaludečních potíží jako je nadýmání, zápach z úst, nutkání stále něco jíst, pocit tlaku v žaludku, pálení žáhy. Neléčená infekce helicobacterem pylori může časem vyústit v žaludeční vředy a v nejhorších případech rakovinou žaludku.

Test na mononukleózu

Mononukleóza nebo také nemoc z líbání je velmi rozšířená mezi mladými lidmi. Projevuje se podobnými příznaky jako angína, zvětšenými uzlinami, bolestmi v krku, horečkami, bolestmi hlavy a nechutenstvím. Při mononukleóze jsou ohrožena játra, proto je vhodné co nejdříve zahájit jaterní dietu a klidový režim. Abyste byli schopni rychle rozlišit mononukleózu od angíny je vhodné použití domácího testu.

Test na krev ve stolici

Test se používá na detekování krve ve stolici, které může být spojeno s mnoho střevních onemocnění např. polypy, karcinomem, Crohnovou nemocí.

Test na detekci protilátek proti viru HIV

Pomocí tohoto testu do 20 minut zjistíte, zda jste se nenakazili virem HIV. Test je možné provést ze ústních tekutin a při správném dodržení návodu je spolehlivý na 99,9%.

CRP test

Nevíte, zda vám doktor nepředepsal antibiotika zbytečně? Můžete to snadno zjistit pomocí CRP testu, který rozpozná, zda ve vašem organismu propukla virová nebo bakteriální infekce. Při virové infekci jsou antibiotika neúčinná a berete je zbytečně. 

Test na nedostatek železa v krvi

Nedostatek železa patří k jedním z nejčastějších nutričních deficitů a je častější u žen než u mužů. Železo je hlavní prvek pro tvorbu červených krvinek a jeho nedostatek vede k chudokrevnosti. Příznaky poruchy krvetvorby se obvykle projevují velkou únavou, zadýcháváním i při méně náročné fyzické aktivitě, bolestmi hlavy, bledostí, nepravidelným srdečním rytmem nebo častějšími infekcemi. Udělejte si domácí test a zjistěte, zda-li netrpíte anémií zrovna vy.