Krates.cz
Všechny kategorie
Krates.cz

Léčba enzymy

Od narození jsou enzymy součástí našeho těla. Během toho, jak se vyvíjíme a rosteme, se znovu neustále tvoří. Čím víc ale stárneme, tím méně enzymů je schopné tělo vytvořit. Nedostatek enzymů se projevuje mnoha způsoby. Tím hlavním je hromadění škodlivých látek v těle a s tím související snížená schopnost regenerace organismu.

Co jsou to enzymy?

Enzymy jsou jednoduché nebo složené bílkoviny, které řídí biochemické procesy a umožňují průběh většiny chemických reakcí v těle, které by bez nich neproběhly, protože na to nejsou optimální podmínky. Zjednodušeně to lze vysvětlit například tak, že pokud bychom neměli v těle enzymy, potrava by se nemohla proměnit na energii, nečistila by se nám krev, a orgány by nefungovaly tak, jak mají.

Ačkoliv jsou enzymy obsažené ve stravě, není v moci člověka jich do těla denně dostat tolik, kolik je doporučená denní dávka. Proto jsou nejvhodnější náhradou doplňky stravy s obsahem enzymů. Jsou vyráběny tak, aby se dostaly až do krve, která je dopraví přesně tam, kde je jejich místo a kde svůj úkol splní.

Enzymoterapie

Pokud začnete enzymy přijímat, v těle lépe proběhne „úklid“ a bude schopné se účinněji ubránit nemocem. Enzymoterapie však nenahrazuje samotnou léčbu, jde pouze o podpůrný léčivý doplněk. Enzymy zničí vše, co není žádané a léčba bude probíhat značně jednodušeji.
Přípravky pro léčbu enzymyZobrazit produkty

Kdy enzymoterapie pomáhá?

  • Léčba infekcí a zánětů, urychlení vstřebávání otoků (revmatické artritidy, záněty prostaty, žil, šlach, svalů aj.)
  • Při gynekologických a urologických zánětech, mykózách, chlamýdiích
  • Předoperační příprava a období po operacích – tělo snáze připraví na operaci a po ní se lépe zregeneruje
  • Při úrazech
  • Po chemoterapii
  • Při optimalizaci funkce imunitního systému

Jak enzymy pomáhají při těhotenství?

Další příklad, kdy je důležité enzymy přijímat je při zvýšené hladině homocysteinu v krvi. Hlídá se zejména u žen, které se marně snaží otěhotnět nebo mají problémové těhotenství. Je-li hladina homocysteinu “vyrovnávána” enzymy spolu s vyšším příjmem některých vitamínů skupiny B podílejících se na metabolismu homocysteinu (kyselina listová, B12, B6, B2), je pravděpodobnost hladkého průběhu těhotenství a vývinu dítěte mnohem vyšší.

Důležité během užívání enzymů je dbát na dostatek vitamínů, které pouze společně dokážou splnit to, co je jejich úkolem.

Léky na dobré tráveníZobrazit produkty

Trávicí enzymy

Trávicí enzymy, v lékařství nazývané jako proteolytické enzymy, jsou velmi důležité pro správné fungování člověka.

Uveďme si jako příklad slinivku. Ta, pokud správně nefunguje a neprodukuje dostatečné množství enzymů, jídlo se dobře nestráví a způsobí nadýmání či tvorbu hnilobných bakterií. Tyto škodliviny se dostávají dále do krve a tím mohou vyvolat záněty v těle.

Jako jiný příklad uveďme intoleranci některých potravin, kdy trávicí systém nedokáže strávit určité potraviny, protože k procesu chybí správný enzym. U intolerance laktózy, která je součástí kravského mléka, jde například o enzym zvaný laktáza, enzymy rozkládající lepek a další potraviny se nazývají proteáza, amyláza a glukomyláza.

 

Nejnovější články

Skoncujte s hemoroidy!

Hemoroidy (někde se uvádí hemeroidy) neboli lidově “zlatá žíla” nepatří k potížím, které nás ohrožují na životě, ale dokáží nám ho pěkně znepříjemnit. A to nejen nám, ale téměř padesáti procentům populace do 50 let věku. Jejich vznik má mnoho…

Vše, co jste chtěli vědět o rybím oleji

Kardiovaskulární onemocnění jsou v evropských zemích nejčastější příčinou úmrtí osob mladších 65 let. Patří mezi ně koronární onemocnění srdce, angina pectoris, srdeční záchvaty, mrtvice a srdeční selhání.  Je skutečně rybí olej lékem proti všem těmto onemocněním, co jsou to omega-3…

Jak vyzrát na atopický ekzém?

Člověk, který se potýká s atopickým ekzémem neboli atopickou dermatitidou, citlivě reaguje na látky, které se běžně objevují všude kolem nás. Ať už jde o vodu, prach, chemické látky v kosmetice či potraviny, všechny tyto látky mohou u atopika působit dráždivě na…

Jak úspěšně zvládnout kojení? Připravte se na něj

Kojení je pro novorozence a maminku prvním společným rituálem, který nejenže utužuje jejich nový vztah, ale zároveň je pro miminka a jejich zdravý vývoj velmi důležitý. Mateřské mléko se totiž již od porodu mění tak, aby co nejvíce plnilo potřeby…