Krates.cz
Všechny kategorie
Krates.cz
8. 10. 2019

Moringa – strom života

Moringa olejodárná je rostlina ceněná díky svým účinkům již několik staletí a zcela právem se jí říká strom života nebo zelený diamant. Původně rostla pouze v Himalájích v divoké přírodě, ale rozšířila se téměř do celého světa, kde panuje tropické podnebí. Moringa je také pěstovaná ve velkém množství na plantážích k dalšímu zpracování. Aby ne, vždyť již staří Číňané mu přikládali schopnost vyléčit až 300 nemocí! Lidé, kteří stromy zpracovávají, využívají každý jeho kousek včetně kůry, která poskytuje vlákna vhodná na provazy a rohože. 

Základem je pečlivé zpracování

K tomu, aby se mohly benefity stromu moringa prodávat dál, je důležité jeho zpracování. Ručně, velmi pečlivě, se trhají listy, které se následně umyjí a suší. Následuje drcení na velmi jemný prášek. Tím, že celý proces probíhá ručně, je i cena moringy poměrně vyšší. V tomto případě ale platí, že platíte za kvalitu, protože kupujete čistě přírodní výrobek, který se vyrovná pokladu.

Nejčastěji jsou zpracovávány listy a lusky, ať už jako přísada do jídel nebo místo ořechů, ale vyrábějí se z nich i doplňky stravy. Díky svým nutričním hodnotám a léčivým schopnostem Je označována za superpotravinu. Podívejte se sami, jaké prospěšné látky v ní naleznete.

Listy moringy obsahují:

7x více vitamínu C než pomeranče

4x více vápníku než mléko

2x více bílkovin než mléko

4x více vitamínu A než mrkev

3x více draslíku než banány

Doplňky stravy s moringouZobrazit produkty

Vlastnosti moringy:

  • Působí jako antioxidant
  • Zvyšuje imunitu
  • Dodává energii 
  • Zlepšuje funkci orgánů
  • Snižuje hladinu cukru v krvi
  • Snižuje vysoký krevní tlak
  • Hubí plísně a viry v těle
  • Detoxikuje organismus

V zemích, kde strom moringa roste, můžete často vidět domorodce, jak si jednoduše utrhnou list přímo ze stromu a žvýkají ho v puse. Vědí totiž, že do sebe ihned dostanou spoustu energie. V luscích se nachází tobolky, které v sobě ukrývají olej hojně používaný v kosmetickém odvětví. Už po tisíce let se přidává k výrobě mýdel, krémů a dalších kosmetických výrobků jak na pleť, tak na vlasy. 

Moringový prášek

Prášek získaný nadrcením usušených listů stromu moringa má spoustu využití. Třeba jako přísada do salátů, kaší či jogurtu, může se přidávat do těsta na pečení či do polévek. Skvěle také chutná jako nápoj nebo součást smoothie. Mohou ho konzumovat i děti a lidé, kteří se snaží zhubnout, protože díky doplnění všech živin nemá tělo potřebu ukládat si živiny na horší časy. Prášek se může užívat po lžičkách, existují také doplňky stravy v podobě tobolek.

Moringový čaj

A dobrou zprávu máme i pro milovníky čajů. Moringa se totiž dá i pít! Stejně jako prášek se čaj vyrábí ze sušených listů a chutná opravdu lahodně. Popíjet ho můžete jen tak na chuť, ale doporučujeme ho i v případě, kdy cítíte, že na vás něco leze, preventivně v období chřipkové epidemie nebo v těhotenství.

Moringový olejZobrazit produkty

Chcete hezčí pleť? Dopřejte jí moringovou péči

Moringový olej vyhlazuje vrásky, zpevňuje pleť, čistí ji a léčí akné. Dokonce vyběluje stařecké skvrny a dodává perfektní, hloubkovou péči suché pleti. Olej nanášejte nejlépe na noc, aby měl dostatek času se vpít do obličeje. Ráno vás mile překvapí pohled na hebkou, hydratovanou pleť.

Moringový olej na vlasy

Budete-li na vlasy aplikovat olej z moringy, brzy se budete těšit ze zdravé hřívy. Stačí jim čas od času dopřávat zábaly. Vmasírujte olej do vlasů, zabalte do fólie, přikryjte ručníkem a nechte působit klidně hodinu. Ihned uvidíte, že vlasy budou jemnější a lesklejší, při dlouhodobějším užívání se zpevní a budou se méně lámat.