Krates.cz
Všechny kategorie
Krates.cz
24. 9. 2019

Posilte imunitu a nemoci se vám vyhnou obloukem

Trápí vás časté nachlazení či rýma a nevíte, jak se toho zbavit? Cítíte se unavení a vyčerpaní? Možná, že máte oslabenou imunitu. Nemusíte se však dopovat chemickými léky, abyste ji posílili. Existují totiž i způsoby, jak na to jít zcela přírodně.

Mějte pestrý život

Každý z nás zřejmě po teoretické stránce ví, jak by měla vypadat správná životospráva. Spousta zeleniny a ovoce, dostatek tekutin, pravidelný pohyb… Dokážete to ale převést i do praktické stránky? Pokud budete tělu dodávat potřebné vitamíny a minerály, uvidíte, že se vám tělo také odvděčí. Nezapomínejte ani na dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, a to jak v létě, tak v zimě. A pokud venku mrzne, tělo se otužuje, což prospívá vašemu zdraví.

Sprchujte se studenou vodou

A když už mluvíme o otužování – víte, že je skvělým prostředkem k tomu, jak předcházet nachlazení? Pravidelně navštěvujte saunu, střídání teplého a studeného prostředí tělo zocelí. Skvěle funguje i otužování v domácích podmínkách – tři minuty studené sprchy po ránu vás nejen perfektně proberou, ale i otuží. Nejste na ledovou sprchu připravení? Začněte svou oblíbenou teplotou a postupně ji snižujte.

Spěte sladce

Spánek je často podceňovaným faktorem, který je důležitý pro správné fungování a regeneraci těla. Choďte spát pravidelně ve stejnou hodinu, ideálně před půlnocí, a to i o víkendech. Ve stejnou hodinu také vstávejte a nezapomínejte na to, že byste měli spát 7-8 hodin každý den. V pokoji před spaním větrejte a v zimě pokoj nevyhřívejte na více než 18 stupňů.

Najděte si chvilku pro sebe

Nezapomeňte si každý den najít chvilku na sebe. Záleží jen na vás, zda půjde o přečtení knížky, pletení nebo jen procházku přírodou. Věnujte si čas, kdy nebudete muset na nic myslet a vyčistíte si hlavu. Duševní zdraví je také důležitým krokem k silné imunitě.

Používejte tyto pomocníky k posilování imunity:

Probiotika

Probiotika užívali již staří Řekové a dodnes na ně vsázejí miliony lidí po celém světe. Jsou bohatě obsažena v zakysaných mléčných výrobcích jako je kefír či zákys. Nejen, že mají zásluhu na správném fungování střev, ale také zlepšují imunitu a díky tomu se tělo lehčeji vypořádá s nemocemi.

Vitamín C

Pokud chcete posílit imunitu přírodní cestou, pravidelně konzumujte vitamín C. Ten je jako silný antioxidant známý jako nejlepší bojovník proti každé nákaze. Ráno si do vody vymačkejte citron nebo pomeranč, případně si denně dělejte tzv. freshe, džusy z čerstvého ovoce, ideálně z grapefruitů či pomerančů.

Echinacea

Po echinaceových kapkách sáhněte v případě, kdy cítíte, že na vás něco leze nebo v období chřipek. Hubí viry a dokáže potlačit infekce. Nejúčinnější je tinktura z kořene rostliny. Dokonce i pro děti se vyrábí přírodní sirupy bez obsahu alkoholu. Skvělá je i v případě problémů s močovým měchýřem.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná platí za královnu v posilování imunity, která roste volně na stromech i v naší přírodě. Největším důvodem, proč je tolik užívaná, je skutečnost, že dokáže přímo neskutečně posilovat imunitu a bojovat proti virům a plísním. Navíc nemá žádné vedlejší účinky, takže ji lze užívat i dlouhodobě. Kouzlo hlívy ústřičné spočívá ve velkém množství obsažených betaglukanů, které jsou v posilování
imunity klíčové. Kromě toho také zmírňují bujení nádorů a snižuje cholesterol v krvi. K dostání je hlíva jak sušená, tak v tobolkách. Klidně ji můžete konzumovat čerstvou – hlívové řízky jsou delikatesa!

Doporučujeme tyto produkty:
ProbiotikaKoupit produkt

Reishi (lesklokorka lesklá)

Houba reishi má využití v lékařství, a to už několik tisíc let. Již staří Číňané znali její vitalizující účinky. Ne nadarmo ji nazývali „ling zhi“, což v překladu znamená božská houba nesmrtelnosti. Její význam se přenášel z generace na generaci a díky tomu z ní můžeme čerpat i my v moderní medicíně.
Obsahuje esenciální aminokyseliny, má vysoký obsah železa, selenu a vitamínu B. Je bohatá na germánium, které napomáhá hubení nádorů. Obsahuje polysacharidy, které jsou velmi podobné beta glukanům a tím pádem posilují imunitu. Také půspbí antioxidačně a léčí plíce.

Rakytník

Rakytník je přímo králem vitamínu C, v jedné bobulce ho najdete desetkrát více než například v pomeranči. Pokud nemáte možnost konzumovat čerstvý rakytník, nevadí, všechny živiny se uchovávají i po zpracování, například v tobolkách. Kromě toho je v rakytníku obsažena kyselina listová, doporučovaná například v těhotenství. Pokud hledáte účinný lék na nachlazení či chřipky, rozhodně si ho pořiďte do lékárničky.

Chlorella

Chlorella si v posledních letech stále více nachází své místo v domácnostech. Jde o sladkovodní řasu, která má velmi pozitivní vliv na pročištění těla. Je bohatá na vitamíny, minerály, chlorofyl a aminokyseliny, jejichž spojení dokáže s tělem zázraky. Váže na sebe toxické látky a odvádí je z těla pryč. Kromě toho také upravuje funkci střev a dává do pořádku zažívání. A v neposlední řadě musíme připomenout, že podporuje funkci imunitního systému. Je oblíbená především mezi vegany a vegetariány, protože obsahuje velké množství bílkovin, dokonce více než luštěniny. Podíl obsažených bílkovin je až 70 %, které jsou důležité pro regeneraci buněk.