Krates.cz
Všechny kategorie
Krates.cz
9. 10. 2019

Zbavte se celulitidy pomocí přírodních olejů

Oleje jsou často používaným prostředkem nejen v kuchyni, ale i v kosmetice a v lékařství. Mezi ně patří i esenciální oleje, které přináší benefity jak v oblasti krásy, zdraví či při relaxačních praktikách. 

S celulitidou, jinak řečeno pomerančovou kůží, se potýká zhruba 90 % lidí, včetně mužů. Tvrzení, že za celulitidu může nadmíra tuku, je pouhý mýtus. Podílejí se na ní totiž i jiné faktory, jako jsou  genetika, hormony, nedostatek pohybu či kouření.

Jak mohou oleje pomoci?

Přestože je celulitida přirozenou součástí těla, většina z nás se snaží dělat co může, aby se jí zbavil. Abyste byli v boji úspěšnějí , přinášíme tipy na oleje, které dokáží pomoci k jejímu vymizení. Oleje se vsáknou hluboko do kůže, kde začnou působit v tukových buňkách. Tam eliminují nahromaděné toxiny a napomáhají k okysličování buněk, což způsobuje právě to, že se toxinů dokáží zbavovat samy.

Rozmarýnový olej

Rozmarýnový olej je známý hlavně v gastronomii, ale jde také o nejúčinnější olej používaný v boji proti celulitidě. Má tonizační a zpevňující vlastnosti, díky kterým postupně pokožka přestává vypadat jako „pomerančová“. Dobře působí také na lymfatický systém, jehož správným fungováním se odplavují toxiny a  přebytečná voda z těla ven a výrazně se zredukuje tvorba celulitidy.

 Citrónová tráva

Citrónová tráva má svůj původ v Indii. Krásně voní a je považovaná za jeden nejvšestrannějších olejů. Má stimulační i sedativní vlastnosti, odstraňuje toxiny a zlepšuje funkci krevního oběhu.

Olej z mrkvových semen

Jde o olej, který se vyrábí ze sušených semínek divoké karotky a používala ho dokonce samotná královna Anna. Dokáže zpomalovat proces stárnutí, udržuje pokožku hydratovanou a napomáhá ji v boji proti celulitidě. Zároveň výrazně redukuje strie. Má antioxidační a detoxikační účinky, zvyšuje produkci kolagenu a podporuje cirkulaci krve.

Grapefruitový olej

Grapefruit je sám o sobě velmi doporučovaný k podpoře zdraví organismu nebo při hubnutí. Skvěle také funguje při boji proti celulitidě. Můžete si ho smíchat s kokosovým olejem a denně vtírat do pokožky, čímž zvýšíte jeho účinek.

Cedrové dřevo

Olej se vyrábí z listů, kůry a plodů cedru a je velmi aromatický. Již dlouhá léta se používá k léčbě dýchacích problémů, při stresovém napětí a jako repelent. Zároveň je skvělý pří léčbě problémů s kůží. Čistí ji a dává do pořádku.  Dokáže očišťovat krev od toxinů a zbavovat kůži celulitidy. Dokonce eliminuje problematické tkáně tím, že rozpouští tuk.

Jalovcový olej

Jalovcový olej se vyrábí ze sušených nebo čerstvých bobulí. Má velmi dlouhou historii, během které byly jalovci připsány účinky při léčbě různých onemocnění. Jalovcové bobule byly dlouho považovány za klíčové při léčbě jak fyzického, tak emocionálního zdraví, ve středověku se dokonce používaly k ochraně před čarodějnicemi. Jalovec působí jako diuretikum. Protože dokáže snižovat množství vody v těle, omezuje tím výskyt celulitidy. Navíc zlepšuje krevní oběh a pomáhá odplavovat toxiny.

Cypřišový olej

Cepressus sempervirens, česky cypřiš stálezený je jehličnatý strom, ze jehož jehličí se extrakcí získává vonný olej. Dokáže bojovat s infekcemi, napomáhá k lepšímu dýchání, eliminuje toxiny z těla a dokonce zmírňuje pocity úzkosti, stres a nervozitu.

Pokud je cypřišový olej opakovaně používaný na určité místo, posiluje krevní oběh, odstraňuje toxiny a dokonce napomáhá léčit křečové žíly. Stačí jej jemně vmasírovat do pokožky.

Kávový olej

Kofein je jednou z nejhlavnějších složek velkého množství krémů proti celulitidě, proto není na škodu jej používat i přímo v oleji. Navíc obsahuje i enzymy a vitamíny a hodí se pro všechny typy pleti, má totiž stejné PH jako pokožka samotná. Podporuje správnou funkci lymfatického systému, který, pokud nefunguje správně, způsobuje právě celulitidu. Také zbavuje pokožku nečistot a odvodňuje. Zároveň si můžete vyrobit i anticelulitidní peeling: Smíchejte mletou kávu s kávovým olejem tak, aby vznikla kašička, kterou budete masírovat do kůže.

Březový olej

Je-li březové listí sbíráno na jaře, obsahuje v sobě éterické látky, které mají za následek vylučování škodlivin z těla. Působí preventivně proti celulitidě a dokáží vyhlazovat pokožku, kterou už celulitida postihla.

Jak používat oleje při boji proti celulitidě?

Nasucho

Předtím, než půjdete do sprchy či vany, nakapejte na masážní kartáč pár kapek oleje. Krouživými pohyby masírujte tak, až pokožka zčervená a olej se vsákne.

Při koupeli

Napusťte si vanu teplou vodou a nakapejte do ní 10 kapek oleje. Udělejte si pohodlí a do vany se naložte na minimálně 20 minut, mezitím můžete tělo masírovat kartáčem či rukou. 

Masáže

V misce smíchejte několik druhů olejů, které použijte při masáži míst postižených celulitidou.